Eğitimini ünlü isimlerden almak isteyenlerin platformu yayında!

İki genç girişimci tarafından yüzde 100 yerli sermayeyle kurulan Türkiye’nin ilk ve tek eğitim startup projesi www.unlulerdenegitim.com, yılların tecrübelerini tüm deneyimleriyle kullanıcıların bir tık uzağına taşımayı amaçlıyor.

İki genç girişimci tarafından yüzde 100 yerli sermayeyle kurulan Türkiye’nin ilk ve tek eğitim startup projesi www.unlulerdenegitim.com, yılların tecrübelerini tüm deneyimleriyle kullanıcıların bir tık uzağına taşımayı amaçlıyor.

More Enstitü Eğitim & Danışmanlık Hizmetleri’nin inovatif bakış açısının yansıması olan platform; konunun uzmanı ünlüler tarafından hazırlanmış eğitim videolarıyla kişisel gelişimimize önemli ölçüde katkı sağlamayı hedefliyor. Platformda Zafer Algöz, Fırat Aydınus, Nevşin Mengü gibi alanında uzman birçok isim, çeşitli eğitim serisi videolarıyla yer alıyor. 

Biz de henüz yeni olan bu platforma dair merak ettiklerimizi, More Enstitü & Ünlülerdenegitim.com Kurucusu Dr. Bülent Öz'e sorduk.

Öncelikle, nasıl ortaya çıktı bu fikir? Okurlarımız için projenin başlangıç ve gelişim sürecinden bahseder misiniz?

More Enstitü olarak 15 yıldan bu yana yapmış olduğumuz kişisel gelişim eğitimleri deneyimlerimizden yola çıkarak kişisel gelişim eğitimlerinin verimliliklerinin 3 temele dayandırıyoruz. Bunlar;  eğitmen kalifikasyonu, sınırlayıcı zaman yaklaşımı ve akreditasyon zorunluluğudur. www.ünlülerdenegitim.com projesi tamda bu noktada hayata geçirdiğimiz bir proje olarak ortaya çıktı. Kişisel gelişim sektöründe özellikle son beş yılda büyük bir büyüme göze çarpıyor. Öyle ki sadece geçen yıl ülkemizde yaklaşık 8 milyon insan bu hizmetlerden (kitap, online-örgün eğitim vb.) yararlanmış durumda. Bu gelişimin ekonomiye katkısı ise yaklaşık 40 milyon dolar. Tam bu noktada unlulerdenegitim.com, kişisel gelişim aşığı olan herkesin istediği bileşkeleri tek bir platformda buluşturuyor. Ülkemizin ilk ve tek startup projesi olarak hayata geçen www.ünlülerdenegitim.com ile alanında başarılı kişilerin deneyimlerinin bir eğitim portalı içerisinde zamandan bağımsız Milli Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitim verme akreditasyonu ile birlikte yepyeni bir öğrenme platformu oluşturduk. Ünlü simaları kapsayan bu yeni nesil anlayış, eğitmenlerin kendi başarı ve tecrübelerinden yola çıkarak anlattıkları ve More Enstitü’nün eğitim sektöründe ki 10 yıllık deneyimiyle birleşiyor. www.ünlülerdenegitim.com eğitim portalı meslek hayatlarında başarıları ile zirveye çıkan ünlülerimizin bu yolda deneyimlerini paylaşması haricinde sosyal hayatta bir araya gelemeyeceği veya deneyimlerinden faydalanamayacağı birçok ismin başarıya giden yolda tavsiyelerini çok cüzi bir rakama her an her daim ulaşabilecek olması projemizin önemli özelliği diyebiliriz. Ve en önemlisi platform, Türkiye’nin ilk ve tek eğitim start-up projesi olarak gücünü ortaya koyuyor.

Projemiz hayata geçtiği tarihinden bu yana 3.000 e yakın kullanıcı sayısına ulaşmıştır. Projemizin sağlam bir altyapı ile oluşturulması sayesinde marka bilinirliğimiz günden güne artmakta ve kullanıcı sayımız artan bir trafikle devam etmektedir. Bu proje ile birlikte kişisel gelişim eğitimleri ile ilgili farkındalığı ve ilgiyi arttıracağımıza inanıyoruz. Maalesef üniversite eğitimlerinde atladığımız ve iş hayatında ve sosyal hayatta yaşayarak tecrübe ettiğimiz bazı süreçlerin ve gerekliliklerin hayatımızda nasıl önemli yerleri olduğunu sonradan anlıyoruz. Mesela iletişim yetkinliği, toplantı yönetimi ve sunum teknikleri gibi örneklendirebileceğim bu süreç yönetimlerini projemiz ile çözümlemeyi hedefliyoruz. Ünlülerdeneğitim.com projemizin ikinci etabında ünlü eğitmenlerimiz ile canlı ve interaktif(soru-cevap) online buluşmalar yapmayı planlıyoruz.

Amacımız ise; örneği olmayan projemiz ünlülerdeneğitim.com kapsamında spor, sanat, sağlık, sinema vb. alanlarda başarılı ve tanınmış sanatçılarımızla ve iş adamlarımızla günümüzde eğitimin her yaş ve kesimden bireylere ulaşılabilirliğini sağlamak.  Bu nedenle de bu yolda emin adımlarla ilerliyoruz. Uzaktan eğitim projemizde 45-50 dakikalık eğitim videoları ile ünlü eğitmenlerimizin değerli bilgi ve tecrübelerine internet aracılığı çok kolay ve makul ücretler karşılığında Türkiye’nin her yerinden kişilerin ulaşması mümkün.

Projenin arka planında nasıl bir ekip bulunuyor? Nasıl bir yapılanmanız mevcut?

www.ünlülerdenegitim.com projemiz arge çalışmalarından proje yönetim sürecine kadar 2 yıllık bir çalışmanın ürünüdür. Projemiz yaklaşık olarak 2 milyon TL ‘lik bir yatırım maliyeti ile oluşmuştur. Proje kapsamında emek veren pek çok eğitim koordinatörümüz bulunuyor. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan uzaktan eğitim akreditasyonun alınması ve eğitim kadrosunun tamamlanıp eğitim çekimlerinin de tamamlanmasıyla platform, yayın hayatına geçmiştir.


Eğitim video’ları hangi konuları içeriyor?

Hali hazırda projemizde 33 ünlümüz ve 32 kişisel gelişim eğitim başlığımız yer almaktadır. Portal, videolara çevrimiçi erişim imkanı sunarken farklı sektörlerde hayatımıza dokunan 33 ünlü simayla da takipçilerini buluşturuyor. Proje kapsamında, Motivasyon Ve Performans Yönetimi, Yaratıcı Yazarlık, Etkili İletişim Teknikleri, Topluluk Önünde Heyecan Ve Stres Yönetimi, Oyunculuk Teknikleri İle İnsanları Etkileme Sanatı, Başarıya Giden Yol, Diksiyon Eğitimi, Farkında Olun Fark Yaratın, Etkili Sunum Teknikleri, Oyunculuk Teknikleri İle Karakter Analizi, Etkili Konuşma Ve İkna Teknikleri, Profesyonel Spor Hayatı, İstediğin Hayatı Yaşıyor Musun?, Mülakatlarda Yapılan Hatalar, Etkili Konuşmanın Püf Noktaları, Oyunculuk Teknikleri İle İkna Yönetimi, Değişim Yönetimi, Toplantı Yönetimi Eğitimi, Kariyer Yönetiminde İstikrar, Zaman Yönetimi, Anda Olmak, İş Hayatında Biz Olmak, Kariyer Yönetiminde Zihinsel Ve Bedensel Farkındalık, Baskı Altında Karar Verme Teknikleri, Portre Fotoğrafçılığı, Mülakatlarda Yapılan Hatalar, Özgüven Yönetimi, Zirveye Giden Yolda Özgüven ve Cesaret Yönetimi, Etkili Ekip Çalışması, Çok Yönlü Kariyer Yönetimi, Sağlıklı Yaşamın Şifreleri, Kriz Yönetimi, Empatik İletişim Yönetimi konuları, kişisel eğitimine önem verenlerle buluşuyor.

Ali Gültiken, Ali Tanrıverdi,  Aslı Altaylar, Ayça Törün, Aytuğ Kolankaya, Bahtiyar Engin, Burak Törün, Bülent Çolak, Bülent Korkmaz, Çağatay Öztürk, Didem Balçın, Ece Erken, Ece Vahapoğlu, Erkan Can, Ersin Düzen, Ezel Akay, Fatih Tekke, Fethi Karaduman, Fırat Aydınus, Güven Kıraç, Harun Erdenay, İlker Ayrık, Levent Ülgen, Mahmut Balçın, Metin Tekin, Murat Şeker,  Nevşin Mengü, Orhan Kaynak, Ömür Gedik, Tümer Metin, Ümit Davala, Yunus Günçe ve Zafer Algöz gibi birçok ünlü isim de eğitim alanlarımızda uzman kişiler olarak projemizde yer alıyor ve projemize hayat veriyor.

Platformda alanında gerçekten oldukça başarılı ve iz bırakan isimler bulunuyor. Yer alan/alacak isimleri siz mi belirliyorsunuz? Siz seçiyorsanız hangi kriterleri göz önünde bulunduruyorsunuz?

Eğitim koordinatörlerimiz tarafından başlıkları ve içerikleri belirlenen eğitimler için arge departmanımız tarafından incelenen özgeçmiş ve background ile birlikte özverili bir çalışma sonucu projemizde yer alacak isimleri belirliyoruz. Çalıştığımız her isim alanında uzman ve kariyeri başarılarla dolu ünlü isimlerden oluşuyor.


Video’ların içeriklerini siz mi belirliyorsunuz yoksa seçtiğiniz isim mi konuya karar veriyor? Bu iş birliği sürecinden bahseder misiniz?

Kurumumuzun yıllara dair deneyimleri sağladığı referansı ile sektörel ve bireysel ihtiyaçları baz alınarak oluşturulan içeriklerimiz alanında uzman eğitim koordinatörlerimiz tarafından titiz bir inceleme sonrası belirleniyor.

Önümüzdeki dönemde hangi isimleri göreceğiz platformda? Kimlerle görüşme halindesiniz?

Projemiz her geçen gün gelişim gösteriyor. Biz de bu gelişim için hızımızı kesmeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. Elbette www.ünlülerdenegitim.com eğitim portalına mesleki hayatında başarılı olmuş yeni isimler dahil olacak. Görüşmelerimiz devam ediyor. Planladığımız ve hayata geçirmek için çalıştığımız başka bir konu ise portalımızın 3.etap çalışmalarında yurtdışı çalışmalarını hayata geçirmek. Projemize hem yurtdışından alanında başarılı ve tanınmış eğitmenleri de dahil etmek hem de yurtdışında projemizi yayınlamak 2018 hedeflerimiz içerisinde yer alıyor.

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER